Adana’da Gönül İlişkisi Kana Bulandı

54

Geçtiğimiz gün Adana Sarıçam ilçesinde meydana gelen olay saat 10 sularında vuku vurdu. 17 yasında ki İsa Arıç kendi gibi 17 yaşındaki akrabası Z.K. ile imam nikahı kıyıp ailesinin yanında oturmaya başladı. Dün gece herkes uyurken Z.K bir süredir gönül ilişkisi içinde olduğu İ. D.’yi (17) eve aldı. Bu sırada uyanan İsa A., Z.D. ile İ.D.’yi yakaladı.

Çıkan kavgada İ.D., İsa A.’yı göğsünden iki defa bıçaklayarak balkondan atlayıp kaçtı. Z.K.’nin çığlıkları üzerine uyanan evdekiler İsa A.’yı kanlar içinde bulmuş apar topar Adana Numune Hastanesi’ne kaldırılan İsa A. kurtarılamamıştı. İlk ifadesinde İsa A.’yı yaralı halde bulduğunu söyleyen Z.K. kimseyi inandıramamış, cinayet büro amirlerini daha sert sorgusunda çözülerek, cinayet büro polislerinin yaptığı sorgusunda cinayeti, gönül ilişkisi olduğu İ.D.’nin işlediğini itiraf etti. Balkondan atladığı için ayağından yaralanarak evde saklanan İ.D polislerce göz altına alınmış ve sorgulanmak üzere adliyeye sevk edilmişti. Polis tarafından yakalanarak emniyete getirilen zanlı, yaşı küçük olduğu için çocuk şube müdürlüğüne teslim edildi. Aynı zamanda Z.K. de sevgilisiyle birlikte gözaltına alındı.17 yalında ki çocuk sevgililer beraber tutuklanarak Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından çocuk gelin ve sevgilisi çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Herkesin yüreğine dokunan bu hikayede ilk olarak bu çocukların ailelerine tepki verildİ. Türkiye’nin kanayan yarası olan çocuk gelinlerinde hiç mi ders alınmadı, nasıl imam nikahı ile evlenilmelerine izin verildi. Nasıl bu küçük gelin sevgilisi varken evlendi. Hepsi sır perdesini korurken, üç genç yine Türkiye’nin elinden kayıp gitti ve biz her zaman ki gibi yine geç kaldık kurtaramadık gençleri. İkisi cezaevine biri toprağa gitti. Biz ise sessizce evlerimizde izleyip okumaya devam ediyoruz. Üç ailede öfkeli ama kendilerine değil gelinen işte bu da yeni Türkiye.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here