Bahar Operasyonunda PKK’da Ağır Kayıp

11

Özellikle son iki hatada sıcak çatışmaların yaşanmadığı bir gün yok, tüm Türkiye diken üstünde, gün ve gün şehidimize ağlıyoruz ama buna nazaren de pkk birliklerine son derece sarsıcı darbeleri de ardı ardına indiriyoruz. Bu verilerde İç işleri Bakanlığı bir tebligat yayınladı, yayınlanan tebligatta,

Ülke genelinde 578 terör operasyonu düzenlendiği ve 65 teröristin etkisiz hale getirildiğinin altı çizildi. 24 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde 579 operasyona imza atıldığı teyit edilirken, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) örgüte yardım ve yataklık iddiasıyla 238 kişi gözaltına alındı. Ülke genelinde yürütülen bu operasyonlarda; 38’i ölü, 11’i teslim, 16’sı sağ olmak üzere toplam 65 terörist etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Tüm yurda yankıları süren terör olaylarında onlarca da şehit vermiş ve canımız yanmış, analar kanlı gözyaşları ile teröre lanet etmişti. Bununla birlikte yurt çapında son bir haftada gerçekleştirilen operasyonlarda, içlerinde üst düzey teröristlerin de olduğu 38 teröristin öldürüldüğü, 11 teröristin teslim olduğu, 16 teröristin de ele geçirildiğide teyid edildi. Tüm hükümetin sözleşmişcesine dediği tek bir söz var “Kim ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin sizlerin güçlü desteğiyle PKK terör örgütünün de FETÖ’nün de kökünü kazıyacağız.” TSK ve güvenlik güçleri bu kez işi daha sıkı tutuyor ve güneydoğu -doğu bölgesi temizlenmeden bu operasyonların bitmeyeceği geri çekinilmeyeceğini altıda çok sert bir şekilde çizildi.

TSK, ülke için o gece sabaha kadar dik bir duruş sergilediğini operasyonlarda şehitlerimizin de kanının yerde kalmayacağı ifade edildi. Doğu sınırında ise operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Güvenlik güçlerimiz ile pkk arasında sıcak çatışmalar yaşanmaya şuan da bile devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here