Ban Ki mun Ülkem İçin Kendimi Feda Ederim

37

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki mun  görev süresinin dolmasının ardından ülkesine döndü.  Siyasi krizin devam ettiği ülkesine giden Ban Ki  ülkesine yardımcı olabilmek için her şeyi yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Ulusum için  kendimi yakarım

Yabancı basında yer alan haberlerde Ban Ki Mun ‘un BM Genel Sekreterlik görevi 31 Aralık’ta sona eriyor. Ban’ın siyasi krizin devam ettiği ülkesine yardım etmek için hazır olduğu ve elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğu   belirtildi. New York’ta  gazetecilere açıklamalarda bulunan Ban Ki mun “Ulusuma yardımı olacaksa, çekinmeden kendimi yakarım” şeklinde konuştu.

Ban Ki Mun  basın mensuplarının kendisine yönelttiği “Güney Kore devlet başkanlığına aday olacak mısınız?” sorusuna  cevap verdi. Ban ülkesine hangi alanda hizmet verebileceği ile ilgili son kararını henüz vermediğini ,  ne yapacağını vatandaşları ile görüşerek ve onların düşüncelerini dinleyerek karar vereceğini ,onların görüşlerinin önemli olduğunu  söyledi.

Ban   ,BM Genel Sekreterliği süresince edindiği tecrübeleri ve birikimleri  siyasi krizin yaşandığı ülkesi Güney Kore’nin gelişmesi   ve ilerlemesi için kullanabileceğini ifade etti.

Ban Ki mun görevini devretmeye hazırlanıyor

Yaklaşık on yıldır Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği görevini yürüten Ban Ki Mun’un görev süresi 31 Aralık’ta sona eriyor. Ban Ki Mun görevini   Portekizli Antonio  Guterres’a devredecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here